fbpx
Przejdź do treści

12 inspirujących cytatów o niepłodności – kobiety kobietom dają siłę!

12 inspirujących cytatów o niepłodności
Fot. 123rf

Margaret Thatcher, Maria Składowska-Curie, Beyoncé Knowles – wszyscy znamy te Panie i kojarzymy z żelazną wolą, profesjonalizmem i światowym sukcesem. Ich droga na szczyt nie była łatwa – daj się im zainspirować! Przedstawiamy pozytywne cytaty, które pomogą Ci zachować siłę w trudnej podróży do rodzicielstwa.

Istnieje cienka linia pomiędzy poddaniem się a pójściem naprzód, aby osiągnąć swój cel. Oto zbiór motywujących cytatów, które pomogą Tobie i Twojemu partnerowi zachować pozytywne nastawienie podczas starań o dziecko.

Słowa, które dają siłę:

 1. Silna kobieta patrzy wyzwaniu prostu w oczy i mruga do niego.
  Gina Carey
 2. Przede wszystkim bądź bohaterką swojego życia, a nie ofiarą.
  Nora Ephron
 3. Być może będziesz musiała stoczyć bitwę więcej niż raz, aby ją wygrać.
  Margaret Thatcher
 4. Odwaga nie zawsze krzyczy. Czasami odwaga to cichy głos na koniec dnia, który mówi: „Spróbuję jutro jeszcze raz”.
  Mary Anne Radmacher
 5. Uczę się ufać tej podróży, nawet jeśli jej nie rozumiem.
  Mila Bron
 6. Dwa lata temu zaszłam w ciążę po raz pierwszy. Usłyszałam bicie serca mojego dziecka. To była najpiękniejsza muzyka, jaką kiedykolwiek słyszałam. Wybierałam już imiona. Wyobrażałam sobie, jak będzie wyglądać. Pragnęłam być matką. Poleciałam z powrotem do Nowego Jorku, by wykonać badania. Lekarz nie słyszał już bicia serca. Poroniłam. Tydzień wcześniej wszystko było w porządku. Zaszyłam się w studiu i napisałam najsmutniejszą piosenkę, jaką kiedykolwiek stworzyłam. To była pierwsza piosenka, jaką napisałam na moją płytę. To była dla mnie najlepsza forma terapii. Poronienie było najsmutniejszą rzeczą, jaka kiedykolwiek mi się przytrafiła.
  Beyoncé Knowles
 7. Wątpliwości zabijają więcej snów niż porażki.
  Suzy Kassem
 8. Nadzieja ma skrzydła, przysiada w duszy i śpiewa pieśń bez słów, która nigdy nie ustaje, a jej najsłodsze dźwięki słychać nawet podczas wichury.
  Emily Dickinson
 9. Nauczyłam się, że droga postępu nie jest ani szybka, ani łatwa.
  Maria Skłodowska-Curie
 10. Jakkolwiek macierzyństwo przychodzi do ciebie, to jest cud.
  Valerie Harper
 11. Życie jest ciężkie, kochanie, ale ty też.
  Stephanie Bennett-Henry
 12. Poronienia nauczyły mnie, że najpierw muszę być matką dla siebie, zanim będę matką dla kogoś innego.
  Beyoncé Knowles

Niepłodność – cytaty

Twoja podróż do rodzicielstwa może być pełna wyzwań, ale nie trać nadziei. W chwili, gdy poczujesz się przygnębiona, przeczytaj jeszcze raz powyższe słowa lub przejdź do kolejnej listy inspirujących cytatów o niepłodności!

Źródło: FirstCry Parenting

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Alina Windyga-Łapińska

Redaktorka portalu Chcemy Być Rodzicami. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Kilka lat przepracowała w dziale HR zagranicznych firm produkcyjnych, podczas urlopu macierzyńskiego rozpoczęła przygodę z dziennikarstwem i social mediami.