fbpx
Przejdź do treści

10 gwiazd, które adoptowały – ich droga do rodzicielstwa

Doświadczenie adopcji to temat, który pojawia się także w kontekście gwiazd i show biznesu. I bardzo dobrze – być może dzięki tego typu doniesieniom będzie o adopcji, jako drodze do rodzicielstwa, głośniej. Dyskusja jest szalenie ważne, szczególnie jeśli okraszona jest światłem fleszy.

Oto 10 gwiazd, które są adopcyjnymi rodzicami

1. Madonna

Najnowsze doniesienia mówią, że w lutym 2017 roku gwiazda otrzymała pozwolenie sądu na adopcję bliźniaczek z Malawii. Esther i Stella staną się siostrami dla wcześniej adoptowanego przez artystkę Davida Banda, który jest jej synem od 2006 roku, oraz adoptowanej trzy lata po nim Mercy.

Fot. author: chrisweger / CC-BY-SA-2.0
Fot. chrisweger / CC-BY-SA-2.0

2. Angelina Jolie i Brad Pitt

Jedna z najsłynniejszych – jeszcze do niedawna – par światowego show biznesu adoptowała w 2007 roku Paxa, który pochodzi z Wietnamu. Zanim jednak duet Jolie-Pitt stał się oficjalnie związkiem, aktorka adoptowała pochodzącego z Kambodży Maddoxa oraz Zaharę, która urodziła się w Etiopii.

3. Emma Thompson

Tindyebwa Agaba to od 2003 roku syn aktorki i jej męża Grega Wise’a. Chłopak dołączył do rodziny mając 16 lat. Do Wielkiej Brytanii trafił po ciężkich przeżyciach, jako dziecko był bowiem wcielony do wojska w Rwandzie, skąd pochodzi. Dzisiaj ma już niemal 30 lat i jest absolwentem politologii jednego z renomowanych brytyjskich uniwersytetów. „Jestem z niego bardzo dumna” – przytaczaliśmy już słowa aktorki w naszym portalu [WIĘCEJ TUTAJ].

4. Charlize Theron

Niemal dwa lata temu aktorka została matką drugiego dziecka. Adoptowała kilkutygodniową August, która tym samym stała się młodszą o około trzy lata siostrą pochodzącego z RPA Jacksona. Chłopiec także jest adopcyjnym dzieckiem gwiazdy. Dołączył do jej rodziny w 2012 roku.

Fot. Flickr DWNews Recent Celeb Gallery / CC BY 2.0
Fot. Flickr DWNews Recent Celeb Gallery / CC BY 2.0

5. Steven Spielberg

Reżyser z żoną Kate Capshaw mają pięcioro wspólnych dzieci (Spielberg ma jeszcze syna z wcześniejszego związku). Dwójka z nich jest adoptowana – Theo i Mikael George.

6. Małgorzata Foremniak

Aktorka, wraz z ówczesnym mężem Waldemarem Dzikim, adoptowali dwójkę dzieci. Częścią ich rodziny stali się 13-letnia wtedy Milena i 6-letni Patryk. Przed kilkoma laty gwiazda wyznała w programie Magdy Mołek „W roli głównej”, jak trudna była to dla niej lekcja: – Jest to potężny trening. Nie chcę się na ten temat rozgadywać, ponieważ szanuję przestrzeń moich dzieci. (…) Nie raz płakałam w poduszkę z bezsilności, ale dawaliśmy z Dzikim radę. Ale czasami mówiliśmy, że nie damy – mówiła.

7. Renata Przemyk

Artystka jest adopcyjną mamą Klary. Córka trafiła do niej gdy miała dwa miesiące. – Adoptowanie Klary to najlepsza decyzja, jaką kiedykolwiek podjęłam. Chociaż myślę, że byłam tylko wykonawcą boskiego planu. Zabrałam ją z pogotowia rodzinnego, gdy miała osiem tygodni. Wtedy, już z podpisanymi dokumentami adopcyjnymi, zobaczyłam ją pierwszy raz. I pierwszy raz przewijałam. W samochodzie, na tylnym siedzeniu, oszołomiona zapachem i ledwo co widząc przez łzy. A ona patrzyła mi głęboko w oczy – mówiła przed kilkoma laty w „Wysokich Obcasach Extra”.

Fot. Okładka „Wysokich Obcasów Extra” 2012

8. Katherine Heigl i Josh Kelley

Aktorka wraz z mężem Joshem Kelley’em wychowują dwie adoptowane córki. Starsza dołączyła do nich w 2009 roku mając 10 miesięcy. Naleigh pochodzi z Korei Południowej. Inaczej było w przypadku młodszej o trzy lata Adalaide. Jej narodziny były wyczekiwane, bowiem rodzice wiedzieli już wcześniej, że maluch stanie się ich dzieckiem.

9. Michelle Pfeiffer

Aktorka to matka dwójki dzieci. Jej córka Claudia Rose urodziła się w 1993 roku i stała się częścią rodziny gwiazdy właśnie dzięki adopcji. Młodszy syn Pfeiffer jest natomiast jej biologicznym dzieckiem.

10. Sandra Bullock

Aktorka jest matką dwójki adoptowanych dzieci. Starania o pierwsze dziecko rozpoczęła jeszcze będąc mężatką. Związek zakończył się rozwodem, ale gwiazda postanowiła sama zaadoptować Bardo Louis’a urodzonego w Nowym Orleanie. Chłopczyk miał wtedy trzy miesiące. Pięć lat później do ich rodziny dołączyła Laila, która miała wtedy 3,5 roku.

Fot. Flickr Gage Skidmore / CC BY-SA 2.0
Fot. Flickr Gage Skidmore / CC BY-SA 2.0

Źródło: MSN

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Katarzyna Miłkowska

Dziennikarka, redaktorka prowadząca e-magazyn oraz portal Chcemy Być Rodzicami, absolwentka UW. Obecnie studentka V roku psychologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS oraz była słuchaczka studiów podyplomowych Gender Studies na UW. Współautorka książki "Kobiety bez diety".