Przejdź do treści

10 gwiazd, które adoptowały – ich droga do rodzicielstwa

Doświadczenie adopcji to temat, który pojawia się także w kontekście gwiazd i show biznesu. I bardzo dobrze – być może dzięki tego typu doniesieniom będzie o adopcji, jako drodze do rodzicielstwa, głośniej. Dyskusja jest szalenie ważne, szczególnie jeśli okraszona jest światłem fleszy.

CHaBeR News

Jesteś dla nas ważna!

Chcemy być z Tobą w kontakcie, zapisz się do newslettera, aby otrzymywać wartościowe informacje.

Przygotujemy dla Ciebie coś ciekawego i możesz być pewna, że nie zasypiemy Cię mailami.

Oto 10 gwiazd, które są adopcyjnymi rodzicami
1. Madonna

Najnowsze doniesienia mówią, że w lutym 2017 roku gwiazda otrzymała pozwolenie sądu na adopcję bliźniaczek z Malawii. Esther i Stella staną się siostrami dla wcześniej adoptowanego przez artystkę Davida Banda, który jest jej synem od 2006 roku, oraz adoptowanej trzy lata po nim Mercy.

Fot. author: chrisweger / CC-BY-SA-2.0

Fot. chrisweger / CC-BY-SA-2.0

2. Angelina Jolie i Brad Pitt

Jedna z najsłynniejszych – jeszcze do niedawna – par światowego show biznesu adoptowała w 2007 roku Paxa, który pochodzi z Wietnamu. Zanim jednak duet Jolie-Pitt stał się oficjalnie związkiem, aktorka adoptowała pochodzącego z Kambodży Maddoxa oraz Zaharę, która urodziła się w Etiopii.

3. Emma Thompson

Tindyebwa Agaba to od 2003 roku syn aktorki i jej męża Grega Wise’a. Chłopak dołączył do rodziny mając 16 lat. Do Wielkiej Brytanii trafił po ciężkich przeżyciach, jako dziecko był bowiem wcielony do wojska w Rwandzie, skąd pochodzi. Dzisiaj ma już niemal 30 lat i jest absolwentem politologii jednego z renomowanych brytyjskich uniwersytetów. „Jestem z niego bardzo dumna” – przytaczaliśmy już słowa aktorki w naszym portalu [WIĘCEJ TUTAJ].

4. Charlize Theron

Niemal dwa lata temu aktorka została matką drugiego dziecka. Adoptowała kilkutygodniową August, która tym samym stała się młodszą o około trzy lata siostrą pochodzącego z RPA Jacksona. Chłopiec także jest adopcyjnym dzieckiem gwiazdy. Dołączył do jej rodziny w 2012 roku.

Fot. Flickr DWNews Recent Celeb Gallery / CC BY 2.0

Fot. Flickr DWNews Recent Celeb Gallery / CC BY 2.0

5. Steven Spielberg

Reżyser z żoną Kate Capshaw mają pięcioro wspólnych dzieci (Spielberg ma jeszcze syna z wcześniejszego związku). Dwójka z nich jest adoptowana – Theo i Mikael George.

6. Małgorzata Foremniak

Aktorka, wraz z ówczesnym mężem Waldemarem Dzikim, adoptowali dwójkę dzieci. Częścią ich rodziny stali się 13-letnia wtedy Milena i 6-letni Patryk. Przed kilkoma laty gwiazda wyznała w programie Magdy Mołek „W roli głównej”, jak trudna była to dla niej lekcja: – Jest to potężny trening. Nie chcę się na ten temat rozgadywać, ponieważ szanuję przestrzeń moich dzieci. (…) Nie raz płakałam w poduszkę z bezsilności, ale dawaliśmy z Dzikim radę. Ale czasami mówiliśmy, że nie damy – mówiła.

7. Renata Przemyk

Artystka jest adopcyjną mamą Klary. Córka trafiła do niej gdy miała dwa miesiące. – Adoptowanie Klary to najlepsza decyzja, jaką kiedykolwiek podjęłam. Chociaż myślę, że byłam tylko wykonawcą boskiego planu. Zabrałam ją z pogotowia rodzinnego, gdy miała osiem tygodni. Wtedy, już z podpisanymi dokumentami adopcyjnymi, zobaczyłam ją pierwszy raz. I pierwszy raz przewijałam. W samochodzie, na tylnym siedzeniu, oszołomiona zapachem i ledwo co widząc przez łzy. A ona patrzyła mi głęboko w oczy – mówiła przed kilkoma laty w „Wysokich Obcasach Extra”.

Fot. Okładka „Wysokich Obcasów Extra” 2012

8. Katherine Heigl i Josh Kelley

Aktorka wraz z mężem Joshem Kelley’em wychowują dwie adoptowane córki. Starsza dołączyła do nich w 2009 roku mając 10 miesięcy. Naleigh pochodzi z Korei Południowej. Inaczej było w przypadku młodszej o trzy lata Adalaide. Jej narodziny były wyczekiwane, bowiem rodzice wiedzieli już wcześniej, że maluch stanie się ich dzieckiem.

9. Michelle Pfeiffer

Aktorka to matka dwójki dzieci. Jej córka Claudia Rose urodziła się w 1993 roku i stała się częścią rodziny gwiazdy właśnie dzięki adopcji. Młodszy syn Pfeiffer jest natomiast jej biologicznym dzieckiem.

10. Sandra Bullock

Aktorka jest matką dwójki adoptowanych dzieci. Starania o pierwsze dziecko rozpoczęła jeszcze będąc mężatką. Związek zakończył się rozwodem, ale gwiazda postanowiła sama zaadoptować Bardo Louis’a urodzonego w Nowym Orleanie. Chłopczyk miał wtedy trzy miesiące. Pięć lat później do ich rodziny dołączyła Laila, która miała wtedy 3,5 roku.

Fot. Flickr Gage Skidmore / CC BY-SA 2.0

Fot. Flickr Gage Skidmore / CC BY-SA 2.0

Źródło: MSN

Katarzyna Miłkowska

Dziennikarka, absolwentka UW. Obecnie studentka V. roku psychologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS oraz studentka studiów podyplomowych Gender Studies na UW.

„Moja mama mnie kocha..ła”. Historia 9-latka rozdziera serce – kto pokocha Kubę?

Szukamy domu dla Kuby z domu dziecka
Kuba wierzy, że znajdzie się rodzina, która go pokocha – fot. Pixabay

„Ja nie mam rodziny… Moja rodzina już do mnie nie przyjeżdża. Moja mama mnie kocha..ła”. 9-letni Kuba od dwóch lat przebywa w Domu Dziecka w Orzeszu. Jak każde dziecko pragnie mieć mamę, tatę i ciepły dom. O swoich marzeniach opowiedział w rozmowie z reporterką programu „Uwaga!” TVN.

CHaBeR News

https://www.chcemybycrodzicami.pl/wp/wp-content/uploads/2016/07/pop-up-foto.jpg

Jesteś dla nas ważna!

Chcemy być z Tobą w kontakcie, zapisz się do newslettera, aby otrzymywać wartościowe informacje.

Przygotujemy dla Ciebie coś ciekawego i możesz być pewna, że nie zasypiemy Cię mailami.

Kuba trafił do domu dziecka po tym, jak porzuciła go matka. Kierownik Wojewódzkiego Ośrodka Adopcyjnego w Sosnowcu Anna Wójcik wyjaśnia, że chłopiec od samego początku bardzo chciał mieć rodzinę i był świadomy swojej sytuacji. Na początku jeszcze wierzył, że jego mama wróci. Później stracił do niej zaufanie. Nadal ma jednak nadzieję, że znajdzie się rodzina, która go pokocha.

Rok temu u Kuby wystąpiły komplikacje po zwykłym przeziębieniu. Chłopiec zachorował na wirusowe zapalenie mózgu, w wyniku którego dostał padaczki, a następnie zapadł w śpiączkę. Po wybudzeniu okazało się, że nie jest już takim dzieckiem, jak wcześniej.

Zobacz też: Aby adoptować Wiktora przejechali ponad 10 tys. km

Szukamy domu dla Kuby z domu dziecka!

Chłopiec jest niepełnosprawny intelektualnie w stopniu umiarkowanym, co znacznie obniża jego szanse na adopcję. Ma padaczkę, problemy z mówieniem, pamięcią i mniej sprawnie się porusza.

Kuba to jednak radosne dziecko. Chłopiec jest kontaktowy, samodzielny, dociekliwy, czyta i pisze. Jest uczniem trzeciej klasy w specjalnym ośrodku.

W poszukiwanie nowej rodziny dla 9-latka zaangażowała się redakcja programu „Uwaga!” TVN.

– Nie chcę być tutaj. Ja chcę mieć rodzinę – mówi reporterce „Uwagi!” Kuba.

Czy znajdzie się rodzina, która pokocha Kubusia?

Tu kupisz e-wersję magazynu Chcemy Być Rodzicami

Źródło: TVN24

Anna Wencławska

Koordynatorka treści internetowych. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, pasjonatka obcych kultur i języków orientalnych.

Martyna Wojciechowska adoptowała kolejną córkę. Długo trzymała ten fakt w tajemnicy

Martyna Wojciechowska adoptowała kolejną córkę
Martyna Wojciechowska i Kabula // fot. Instagram @martyna.world

Martyna Wojciechowska adoptowała Kabulę – chorującą na albinizm dziewczynę z Tanzanii. Podczas wywiadu w „Dzień Dobry TVN” dziennikarka ujawniła, że oprócz Kabuli wzięła pod swoją opiekę jeszcze jedno dziecko.

CHaBeR News

https://www.chcemybycrodzicami.pl/wp/wp-content/uploads/2016/07/pop-up-foto.jpg

Jesteś dla nas ważna!

Chcemy być z Tobą w kontakcie, zapisz się do newslettera, aby otrzymywać wartościowe informacje.

Przygotujemy dla Ciebie coś ciekawego i możesz być pewna, że nie zasypiemy Cię mailami.

Martyna spotkała 20-letnią dziś Kabulę podczas kręcenia materiału „Kobieta na krańcu świata”. Historia dziewczyny wstrząsnęła wówczas widzami. Kabula choruje na albinizm, czyli defekt polegający na braku pigmentu w skórze, włosach i tęczówce oka.

W Tanzanii ta choroba często oznacza wyrok śmierci. Osoby dotknięte albinizmem często są prześladowane. Wśród szamanów i uzdrowicieli pokutuje przekonanie, jakoby części ciała chorych posiadały magiczną moc, która przynosi powodzenie nabywcom. Kończyny, skóra, czy włosy albinosów są używane do przyrządzania „magicznych” mikstur i eliksirów. Jednocześnie samych chorych uważa się za przeklętych i przynoszących nieszczęście.

Kabula przekonała się o tym na własnej skórze już w dzieciństwie. Pewnej nocy do jej domu zakradli się rozbójnicy, którzy trzema machnięciami maczety odrąbali dziewczynce rękę.

Zobacz także: Barbie, która inspiruje i przełamuje stereotypy. Wizerunku użyczy jej m.in. Martyna Wojciechowska

Martyna Wojciechowska adoptowała kolejną córkę

We wrześniu Wojciechowska pojawiła się wraz z Kabulą na okładce „Gazety Wyborczej” i udzieliła poruszającego wywiadu. Teraz Martyna ujawniła, że adoptowała jeszcze jedną dziewczynkę z Tanzanii – Tatu.

Jak się okazało, to Kabula poprosiła Wojciechowską o pomoc.

Mogę teraz w końcu przyznać, że od stycznia, czyli od roku Kabula ma taką siostrę. Trzymałyśmy to z Kabulą dla siebie. To była nasza tajemnica. Ma na imię Tatu, ma 15 lat. Są do siebie podobne jak dwie krople wody. Tatu też jest chora na albinizm – powiedziała w „Dzień Dobry TVN” Martyna.

Choć Kabula i Tatu nie mieszkają z Martyną, dziennikarka jest odpowiedzialna za ich utrzymanie.

Zobacz także: Adoptowali dziewczynkę z Ugandy. Kiedy poznali jej historię, odesłali dziecko

Z miłości do dzieci

W Tanzanii populacja albinosów wynosi obecnie ok. 150 tys. osób. Część z nich uciekła do Dar as-Salaam uważając, że duże miasto da im schronienie.

Podróżniczka postanowiła pomóc również innym dzieciom chorującym na albinizm. Z pomocą misjonarzy i wolontariuszy planuje zbudować w Tanzanii miejsce, w którym podopieczni będą się czuli bezpiecznie. Wojciechowska zachęca internautów na Instagramie  do wsparcia inicjatywy.

Martyna Wojciechowska ma jedno biologiczne dziecko. Marysia Błaszczyk jest córką zmarłego w zeszłym roku Jerzego Błaszyka, rekordzisty w nurkowaniu głębinowym. Podróżniczka ma pod swoją opieką jeszcze kilkoro innych dzieci pochodzących z różnych zakątków świata.

Tu kupisz e-wydanie magazynu Chcemy Być Rodzicami

Źródło: Viva!, Ofemin, Dziennik.pl,

Anna Wencławska

Koordynatorka treści internetowych. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, pasjonatka obcych kultur i języków orientalnych.