fbpx
Przejdź do treści

10 bolesnych wyznań kobiet z PCOS

Zespół policystycznych jajników (PCOS) mocno zaburza równowagę hormonalną. Objawy mogą być bardzo różne: od bólu miednicy, przez problem z nadmiernym owłosieniem czy nadwagą, nawet po kłopoty z płodnością.

Choć PCOS dotyka coraz więcej kobiet wciąż jest wstydliwą sprawą. Wiele kobiet wręcz boi się o tym mówić. To całkowicie zrozumiałe – nadprodukcja testosteronu, nadwaga, nadmierne owłosienie może zachwiać wiarę we własną kobiecość. Nie Ty jedna masz podobne myśli. Poniżej przedstawiamy szczere wyznania kobiet borykających się z POCS.

#Szept1

Powiedziałam, że nie chcę mieć dzieci, a tak naprawdę boję się, że przez PCOS nie będę w stanie zajść w ciążę.

PCOS – 8 wskazówek, jak zajść w ciążę (czytaj tutaj…)

#Szept2

Mam PCOS i zawsze, gdy ktoś spyta mnie, czy planuję dziecko, mam ochotę się rozpłakać.

Zespół policystycznych jajników nie tylko związany związany z niepłodnością (czytaj tutaj…)

#Szept3

Mam PCOS. Chodzę na fitness 3-4 razy w tygodniu, zdrowo jem, wyeliminowałam z diety gluten i dbam o siebie. Jednak mimo to mam nadwagę i trądzik…

5 x NIE – czego nie jeść przy PCOS (czytaj tutaj…)

#Szept4

Jeszcze kilka lat temu marzyłam o tym, żeby nigdy nie mieć okresu. Teraz mam PCOS i nie mam miesiączki i… tęsknię za nią.

#Szept5

Każdego dnia, kiedy wstaję rano i patrzę w lustro, moje serce bije troszeczkę mocniej. Trudno jest żyć z PCOS…

10 rzeczy o PCOS, których nikt Ci nie powie (czytaj tutaj…)

#Szept6

Mam problem z owłosieniem, jest wszędzie. Zaczynam wyglądać, jak mężczyzna. Czuję się zażenowana i unikam sytuacji intymnych.

#Szept7

Od kiedy dowiedziałam się, że mam PCOS, starałam się pogodzić z myślą, że mogę nigdy nie założyć rodziny. To niemożliwe.

#Szept8

W ubiegłym tygodniu zrzuciłam półtora kilograma. Wiem, że to niedużo, ale w zeszłym roku nabrałam ponad 10 kg, a więc teraz cieszy mnie nawet najmniejszy krok na drodze do poprawy sylwetki. Mam wrażenie, że moje ciało toczy ze mną walkę.

Waga a PCOS – jak schudnąć (czytaj tutaj…)

#Szept9

Nienawidzę PCOS! Nienawidzę ciągłej walki o utrzymanie wagi, nienawidzę spóźniającego się okresu, nienawidzę nadmiernego owłosienia. Chciałabym żyć w innym ciele.

Jak rozpoznać PCOS – 6 objawów (czytaj tutaj…)

#Szept10

Mam wrażenie, że PCOS czyni mnie mało kobiecą i nieatrakcyjną. Boję się związać z kimkolwiek, boję się swoich wahań nastroju i unikam głębokich relacji.

On, Ona i PCOS – jak wytłumaczyć partnerowi? (czytaj tutaj…)

Weronika Tylicka

Dostęp dla wszystkich

Wolny dostęp

Ten materiał dostępny jest dla wszystkich czytelników Chcemy Być Rodzicami. Ale możesz otrzymać więcej posiadając Kontro Premium!

Autor

Chcemy Być Rodzicami

Jedyny magazyn poradnikowy dla starających się o dziecko. Starania naturalne, inseminacja, in vitro, adopcja.